19-Rodinná šarvátka

28. prosince 2014 v 23:04 |  Vládce živlů
,,A proto jsi udělal tohle všechno? Jsi normální? Tohle přece není důvod k tomu, aby jsi ho málem zabil a přivedl svět ke zkáze!", vyjela na něj zlostně Sirenita.
,,A to ti není dost? Ach, zapomněl jsem, jsi pouhá naivní dívenka co nic neví.", začal zase zuřit Ashiong.
,,Tak mi to vysvětli! Pouč mě o tom svém utrpení!", naléhala Sirenita. V hlavě se jí rodil velmi nebezpečný plán. Nejdříve ho ale musela znovu rozhněvat aby si jí moc nevnevšímal. Potom by třeba měla větší šanci.
,,Vysvětlit? Jak chceš vysvětlovat ty staletí kdy se bojíš aby nikdo nezjistil co ddokážeš? Jak se musíš přetvařovat, že tě dívky nezajímají. Ta muka když se zamilujes a uveris té jediné osobě, která se tě pokusí zabít hned jak se jí sveris. To nedokážeš ppochopit... "
Bla, Bla... Pomyslela si Sirenita. Je to sice dojemné ale teď potřebovala zapomenout na soucit. Musela se soustředit. Jemně a opatrně zavolala na Vítr síly. Pocítila slabý zachvech jeho přítomnosti. Podívala se na Ashionga. Ničeho si nevšímal. Právě teď přecházel v kruhu před ní a snažil se jí vysvětlit jak trpěl a jak je ona naivní a rozmazlena. Nechala Vítr aby ji naplnil ruce silou a pak několika trhnutimi přetrhla část provazu. Teď už bylo snadné si rozvázát ruce. Poděkovala větru a poslala ho znovu k Vládci. Teď se v duchu musela opravit. Poslala ho za svým otcem. Uslyšela jak zalapal po dechu. Ashionga to vyrusilo z jeho lamentovani.
,,Co se deje, starce? Konecne ti dochazi, kolik jsem toho musel kvuli tobe vytrpet?"
,,Tve trapeni je nic oproti tomu, co se stane vsem ostatnim lidem na zemi, pokud mne nenechas jit"
,,Nechat te jit? To jako vazne? Dobry pokus o vtip. Ovsem pouze jen pokus."
,,To nebyl vtip 'bratricku'! Pust ho!", zavolala na nej Sirenita.
,,A co kdyz ho nepustim, draha 'sestricko'?"
Sirenita nedopovedela. Misto dalsich, zbytecnych reci se na nej vrhla. Nebzlto zadny efektivni zapas plny magie. To ne. Pouze obycejny pestni zapas. Kdo by si myslel, ze nema Sirenita proti silnejsimu a starsimu Ashiongovi zasnou sanci, ten by se krute zmylil. Mozna za to mohl vztek, touha to zastavit nebo naval adrenalinu, protoze Sireenita zatim dost vyhravala. Klecela na Ashiongovi a snazila se ho uskrtit. Ashionguv pokus o obranu zacal ochabovat, kdyz byla najednou krute odhozena. Priduseny Ashiong se prudce rozkaslal, jak se snazil nabrat vzduch do plic a vzapeti se rozesmal. Kousek od nej stal roytreseny Vladce zivlu s rozbitou zidli v ruce. Sirenita svirala svuj bolavy bok. Nemohla uverit svym ocim. Ten, komu se tak snazila pomoct byl veskutecnosti nate satne strane. Snazila se doplazit ke svemu batohu, kde mela hvezdice, kdyz ji Ashiong zvedl za vlasy do vzduchu.
,,See zivly se rozluc drahousku.", zaseptal ji temne do ucha, nez ji nasadil kovovy obojek. Pote vse zcernalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama