7-Ve sklepě

9. prosince 2012 v 16:40 |  Hrozba přichází z nebes
Najít dům nejstašího z radních nebylo nikterak těžké. Každý věděl kde leží jejich čtvrt. Na nejsevernější části města. Neměla strach o to, že ji nějaký strážný najde a zadrží. Měly dost starostí s dračím útokem. Přesto tam jeden stál. To byla neočekávaná komplikace. Teď litovala, že nechala svůj luk u Artona. Prohledala kapsy na opasku. K jejímu štěstí našla jeden zapadnutý malý nožík. Dokázala sice dobře házet nožem ale ne tak jak by chtěla. Mohla ho omylem třeba zabít.
,,No tak, holka. To zvládneš. Hoď to tak, abys ho jen škrábla. Jakmile odejde na ošetřovnu, proklouzneš dovnitř.'', dodávala si odvahy. Moc účinné to ale nebylo.
Zhluboka se nadechla a vrhla dýkou. Letěla rovně a zabodla se strážci do ramene. Alessea vydechla. Ani nevěděla, že celou dobu zadržovala dech. Aspoň, že ho nezabila. V tom ji něco napadlo.
,,Jste v pořádku?'', volala na poraněného strážného, zatímco k němu běžela.
,,Ne. Nějaký lump po mě hodil nůž. Aspoň, že se netrefil. A co tu vůbec děláš?'', odpovídal překvapeně.
,,Procházím město a hledám další raněné. Měl byste jít na ošetřovnu. Já to tu pohlídám.''
,,Vážně? To bys mi moc pomohla.''
,,Jen jděte. Slibuju, že se odsud ani nehnu.'', mrkla na něj dívka.
,,Děkuji. Tady máš dýku, kdyby něco.'', loučil se strážný.
,,Jasně, že se odsud nehnu. Ale hlídat to tu zrovna nebudu.'', zabrblala si potichu Alessea.
Jakmile byl z dohledu, rozeběhla se do domu. Bylo to těžké. Následkem útoků a otřesy země byli některé části domu zbořené. Nyní hrozně litovala, že si nevzala provaz. Dveře do sklepa byli vypadlý z pantů. To se jí hodilo. Horší ale bylo, že chyběli schody. Na skok byla moc vysoko. Kdyby skočila mohla by si při nejmenším něco zlomit. Musela najít něco, po čem sleze dolů. Porozhlédla se kolem. Nikde nic použitelného. Vyběhla schody nahoru. Pracovna, koupelna, přijímací pokoj, ložnice a dva pokoje pro hosty. A nikde nic. Ale počkat. Vždyť může použít svázaná prostěradla jako provaz. Hned se do toho dala. Nasbírala asi čtyři prostěradla a svázala je. Sebrala je do rukou a zanesla ke dveřím do sklepa. Jeden konec přivázala ke schodům a druhý spustila dolů. Opatrně a obezřetně slézala dolů. Prostěradla nedošáhla až dolů ale to jí nevadilo. Poslední necelý metr ladně seskočila dolů. Najednou se ale země zatřásla. Strop popraskal a popadalo pár trámů. Taktak ji nezasáhly. horší ale bylo, že se asi zhroutilo schodiště, protože se jí prostěradlový provaz sesunul k nohám. Byla tu uvězněna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama