11-Proměna v draka

31. prosince 2012 v 10:30 |  Hrozba přichází z nebes
Když se Alessea probudila, vypadala stále jako člověk. Nechápala jak je to možné. Byl to jen sen? ptala se sama sebe prohlížejíc si své stále lidské ruce.
,Sen to rozhodně nebyl. Jen jsem si myslela, že by jsi se ráda rozloučila se svým přítelem. Máš čas do setmění.'', ozval se cizí hlas v její hlavě.
Alessea se rozesmála. Jak na to mohla zapomenout? Spojila svůj život se životem dračice.
,,Děkuji. Moc ráda si s ním promluvím. I když už naposledy.", zesmutněla dívka.
Na to dračice v její hlavě nic neřekla. Děvče si povzdechlo. Aspoň že oheň už dohořel. Nevěděla kolik je hodin. Podle postavení Slunce by řekla, že je něco po poledni. Měla několik hodin. Rozutíkala se lesem k jejich chýši. Spojení s drakem jí dalo sílu a rychlost. Během okamžiku byla před nemocnicí. Vešla dovnitř aby si promluvila s Artonem.
,,Alesseo, tady jsi! Kde jsi byla celé dva dny? Už jsem tě chtěl jít hledat. Kdyby mi to tady ti aspoň dovolili.", postěžoval si ji.
Alessea se na chviličku usmála, než zase zesmutněla. ,,Přišla jsem se rozloučit. Odcházím. Nevím, jestli se ještě někdy vrátím. Snad ano. Mezitím ale sbohem. Mám tě ráda jako bratra, kterého jsem ale nikdy neměla."
,,Ale co to povídáš? Kam půjdeš? A proč?"
,,Prosím, nestěžuj mi to. Nic ti nemůžu říct. Pochop to prosím."
,,Slib mi aspoň, že se pokusíš vrátit se ano? Prosím!"
,,Pokusím se. Sbohem."
,,Na shledanou.", zamával jí s nadějí.
Alessea se rozběhla zpátky k lesu.
,,Jsem připravena.", oznámila dračici.
,,Dobře. Zavři oči.", poradila ji znovu Gizrana.
Dívka udělala to, co ji poradila. Bolest už ani nevnímala. Ani čas, pomalu plynoucí. Ve vycházejícím měsíci v úplňku se její bílostříbrné šupiny modře zaleskly. Pomalu roztáhla křídla. Jejich rozměr byl obdivuhodný. Opatrně s nimi zamávala. Prudce se odrazila a zamávala. Vznesla se k nebi. S prudkými máváními křídly se vznesla do výšky. Zasmála se hrdelním smíchem. Nakonec se nechala unášet mírným teplým proudem vzduchu. Nezamířila hned k ostatním drakům. Místo toho odletěla na louku v lese, kde se uložila k uklidňujícímu spánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama