3-Tunel k městu

14. listopadu 2012 v 18:09 |  Hrozba přichází z nebes
Alessea si připadala divně. Na zádech jí nerachotily šípy. Místo toho se jí u pasu houpal nůž. Stromy kolem ní se pomalu rozestupovaly. Ano, tady je to. Tunel k městu. Většinou složitě podlézala plot, teď jej ale díky velké rychlosti a rozběhu dokázala přeskočit. Dopad byl sice trochu tvrdší, ale nic zlomeného. Jen popálená ruka začala bolet stále hůř.
,,Stůjte! Slečno, tam nesmíte!'', snažil se jí zastavit jeden voják.
Alessea si ho ale nevšímala. Dobře věděla, že do skladiště nesmí nikdo bez zvláštního povolení. Ona tu ale něco nutně potřebovala. Utíkala stále hlouběji. Už si myslela, že to tady nenajde, když to uviděla. Kolo! To by jí mohlo ohromně pomoci.Sice odporně vrzalo a brzdy chyběly ale přece jen to bylo lepší než běh.
,,Slečno, okamžitě to vraťte na místo a odejděte!'', křičel na ni ten strážný, kterého potkala u vchodu.
,,Tady jde ale o bezpečí celého města!'', zakřičela na něj taky. Snažila se ho objet, ale on jí strhl řidítka, takže spadla na zem a praštila se hlavou o podlahu.
Když se probudila, okamžitě vyskočila na nohy a málem zase spadla, jak se jí zamotala hlava. Musela chvíli počkat. V puse měla sucho. Teď by dala cokoliv za trochu vody. Hrdlo měla v jednom ohni. OHEŇ! DRACI! Hned se rozhlížela po kole. Leželo jí u nohou. Událo se v pořádku. A strážného nikde neviděla. Nasedla na něj a jak nejrychleji si troufala, jela do města.
Tunel byl ale zrádný. Měl spoustu slepých uliček a některé končily zase na nějakém odlehlém místě mimo město. Alesseu bolela hlava a ruka. Snažila se jet stále v hlavní části. Jednou ale špatně zahnula a skončila ve slepé uličce. Podruhé zase málem skončila v propasti. Když se zase ocitla ve slepé části, sesunula se k zemi. Takhle tam nikdy nedojede. Město shoří a nikdo se nezachrání. Možná by dokázala uzdravit Artona. Potom by spolu žily v lese. Pokusily by se něco vypěstovat na polích. Pokud by nebyli také spáleny.
Mezitím, co spřádala tenhle plán, nevšimla si bílé kočky, která ji pozorovala. Teprve až k ní došla a začala příst, spatřila ji. Alessea se usmála. Poškrabala kočku na hlavě. Kočka se jí ale vysmékla.
,,Počkej, kam utíkáš?'', volala za ní. Vzala kolo a snažila se jí následovat. Vypadalo to, že jí vede správným směrem k tunelu. A opravdu. Jen co uviděla konec tunelu u města, kočka se na ni otočila, zamňoukala a zmizela znovu v tunelu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama