1-Příběh začíná

1. října 2012 v 13:13 |  Legenda města Ainë-Losillë
V jednom malém království, kde žili lidé a elfové společně, stálo velké město. Jmenovalo se Ainë-Losillë. Byl to elfský název a znamenalo to Zářící Hvězda. Toto jméno dostalo podle zámku, postaveného z bílého mramoru. Byl čistý, jako právě napadaný sníh. Když na něj v noci zasvítilo měsíční světlo úplňku, rozzářil se jako nejjasnější hvězdy na čisté obloze.
Říká se, že bylo postaveno po době Válek dvou ras. Byla to válka mezi dříve zmíněnými lidmi a elfy. Tato válka trvala celkově patnáct let. Spousta jich zemřela a zůstala zmrzačených. Konečný chabý mír měl zajistit sňatek elfské princezny s mladým králem lidí. Jako svatební dar byl vystavěn právě tento zámek.
Zámek měl ale mnoho tajemtví. Během jeho výstavby se prý ztratila mladá princezna, sestra krále. Všichni ji hledaly ale jakoby se po ní slehla zem. Nakonec se smířily s tím, že byla nejspíše zabita během války.
Od těch dob ale uplynulo spoustu let. Zbylo pouze vyprávění starších. A na zmizelou princeznu se zapomnělo úplně. Po pětistech letech se měla ale historie opakovat.
Na zámku se slavilo. Už dva dny se sem sjížděly významné osobnosti jak z elfské tak i z lidské říše. Vše bylo vyzdobeno ve slavnostním. Z nejvzdálenějších koutů země se scházely poutníci a kupci. Tato slavnost byla téměř největší v celých dějinách. A důvod byl prostý. Mladý princ si bral svoji budoucí ženu, elfskou šlechtičnu. A také tento budoucí král měl sestru. A té bylo také přesně tolik, co princezně z minulosti.
Jen chyběla válka. Mír by ale mohl skončit v mžiku oka. Stačilo by tak málo. Neboť zámek vydá své krvavé tajemství. A bude to hrozné. Bude to stát spousty odvahy a trpělivosti. A možná..... možná..... by tomu pomohla i láska. Nejkrásnější cit. A také nejcennější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama