6-Útěk z hradu

28. června 2012 v 14:34 |  Carnicemeno
Ihned k němu přiběhly stráže.
,,Co zase řveš?", ptal se první.
,,Vím jak pomoci princezně. Nechte mě jít a já ji zachráním.", prosil je zoufale.
,,Tak ty sis už vzpoměl, co jsi jí to tedy udělal!? To jsi měl říct hned.", poškleboval se druhý.
,,Jo. Přesně. Vzpoměl jsem si. Tak už mě nechte jít.", nedal jim pokoj Heruo.
,,Jak myslíš. Nejdříve ale musíš za králem. To on rozhodne jestli můžeš jít či nikoliv.",pravil jeden ze strážných, zatímco ten druhý odemykal zámek.
Ikdyž se mladík bál, že mu nebude král věřit a nepustí ho, nevzdával se naděje. Šlo přece o jeho dceru! Zatímco takhle přemýšlel, dostal se už ke krály. Ten už ho velmi netrpělivě očekával. Ani se nestačil uklonit jak se sluší a patří a už se ho ptal, ,,Tak co? Doufám, že sis vzpoměl, co by jí mohlo pomoci!?"
,,Ano pane.", odpověděl zdvořile.
,,Řekni mi to tedy.", vyzval ho nedočkavě.
Mladík najednou nevěděl, kde má začít. Odvyprávěl mu tedy znovu to co si pamatoval a nakonec i celý svůj sen. Král se nejdříve tvářil pohrdavě, pak nechápavě a nakonec se začal smát.
,,Tak ty věříš, že ta zázračná květina existuje? Je to jenom pohádka pro děti!"
,,Já jí ale věřím. A věřím svému snu. Když mě pustíte, do sedmi dnů jsem zpátky i s květinou!" ,bránil se Heruo.
,,MLČ! Jestli je to všechno, co jsi mě chtěl říct tak ses sem nemusel ani obtěžovat chodit!", rozzlobil se král, ,,Odveďte ho zpět do jeho cely!"
,,Tak pojď. Zkusil jsi to aspoň. Později tě určitě pustí. Teď je jenom moc naštvaný.", přemlouval ho některý ze strážných.
Heruo už ale nikoho neposlouchal. Jeho naděje se rozpadly v prach. Něco ho sice napadlo, ale nevěřil, že se mu to povede. Když byli na nádvoří, vysmekl se jim. Kopl je mirně do rozkroku, aby měl čas utéct. Když se je oba ohromila bolest, na nic nečekal a utíkal. Utíkal až k lesu, kde se otočil. Nikdo za ním neběžel. Zhluboka se nadechl a vešel do lesa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama