1-Začátek

2. dubna 2012 v 21:15 |  Carnicemeno
Bylo jednou kdysi dávno malé království. Celé se rozkládalo na ostrově, kousek větší než nynější Nový Zéland. Vládl mu hodný královský pár. Země jen vzkvétala. Lidem nic nechybělo. Byli spokojení a šťastní. Až na jednoho. Čarodějka Filidra tento stav nenáviděla.
Ještě dříve než se na ostrově rozrostly domy, které povýšily na království, stával zde velkolepý chrám. Měl posloužit jen jedné věci. Ochránit převzácnou rostlinu. Carnicemena se jmenovala. Tato květina vypadala jako přerostlá fialová sněženka. Z jejího středu vycházela oslnivá jemně modrá až bílá záře. Pouhý jeden okvětní lístek dokázal vyléčit jakoukoliv nemoc a zahnat smrt. Pobyt v její záři umožnil prodloužit život.
O chrám a květinu pečovaly ženy. Kněžky. Na ostrově byli považovány za šlechtičny a Nejvyšší kněžka stávala jako královna. Většina žen byla kněžkami. Sídlily v chrámu. Muži, malé dívky a starší ženy, které nemohly sloužit v chrámu obývaly zbytek země.
Jednoho osudového dne onemocněla stará Nejvyšší kněžka. Odmítala léčbu květiny. Chtěla už dožít svůj už tak dlouhý život. Nastal čas zvolit novou. Volba padla na Filidru. Každý den vysedávala v záři květiny, ikdyž věděla, že ji to postupně vysiluje. Byla to další záhada. Jakoby záře, jenž z ní vycházela se vracela a posilovala ji. Pokud se té záři ale někdo vystavil, světlo se nemohlo vracet a Carnicemena tak postupně uvadala.
Kněžky se kvůli ní vzbouřily. S pomocí obyčejných lidí vyhnaly Filidru. Chrám zničily. Ty nejmocnější přenesly rostlinu do jiného. Menšího, opatřeného pastmi a kouzly proti zlodějům, zlým silám a Filidře.
Po mnoha letech se ostrov stal královstvím. Na chrámek s kouzelnou květinou se zapomnělo. Přežila pouhá báchorka, vykládaná babičkami za dlouhých večerů. Nikdo už netušil, že je to ve skutečnosti pravda. Nadešel však čas, aby se pohádka stala skutečností. Čas, kdy se rostlinka znovu objeví a s ní povstane stará, skoro zapomenutá linie kněžek.
Záleží na jednom člověku. Pouze ten rozhodne, jaká bude budoucnost ostrova. Je to ještě dítě, nasloucající legendám, vyprávěných babičkami. Brzy z něj vyroste statný mládenec. A jeho dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. Jak se rozhodne? Budou další dny zářivé nebo temné?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama