5-Naděje?

15. dubna 2012 v 20:30 |  Carnicemeno
Ve vězení bylo temno a chladno. Heruo si dělal starosti o princeznu. Nikdo mu nechtěl říci, co se s ní stalo. Okamžitě padla vina na něj. A teď tady bude sedět, dokud neřekne co provedl. Nikdo mu nevěří, že to neudělal. Ani rodiče ne. Od nich jim přišel stručný dopis. Vzkaz, že není jejich synem. Teď je prostě sám. Kdyby aspoň věděl, co by jí mohlo pomoci. Udělal by cookoliv jen aaby se dozvěděl a mohl jí pomoci. S touto myšlenkou usnul.
Zdál se mu zajímavý sen. Viděl les. Ale úplně jiný než zná. Sen ho nesl dál po neznámé cestě. Po chvíli se vynořil před nějakým chrámkem. Rostliny se po něm neplazily. Jakoby tady stál teprve chvíli. Zdálo se však, že tu stojí už několik století. U vchodu se vynořila postava ženy.
,,Neboj se mne. Jsem tu, abych ti pomohla.", pravila žena.
,,Kdo jsi? Jak mi můžeš pomoci?", ptal se udiveně Heruo.
,,Jsem Galliaca. Poslední kněžka tohoto chrámu. Žádal jsi vědět, co pomůže Saindře. V tomto chrámu roste Carnicemeno. Její okvětní lístek dokáže vyléčit jakkoukoliv nemoc a samotná zažene i smrt. Pokud ovšem nenadešel jeho čas. Musíš se sem vydat a přinést jí tu květinu. Cesta je to dlouhá a nebezpečná. Pomohu ti. Povedu tě. Jdi ale sám.", vysvětlovala Galliaca.
,,Proč mi chceš pomoct?", divil se mladík.
,,Naše moc slábne! Filidra, to je ta stařena co otrávila princeznu, chce tu květinu získat. Chce ji využít aby byla navždy mladá a zdravá. Vládne však zlým silám. Ty by postupně Carnicemeno zahubili.", prozrazovala.
,,Takže musím získat tu rostlinu dříve než ona. Proč si pro ni ale nedošla už dávno?", nechápal mládenec.
,,Chrám je opatřen pastmi a kouzly. Jak jsem ale říkala naše moc slábne. Filidra by ji mohla získat a to se nesmí stát. Nezapomeň, že tě povedu.", loučila se.
Heruo se prudce probudil. Letěl k mřížím. Začal hulákat na strážné a bouchat do mříží, ,,Okamžitě mě pusťte! Vím jak pomoci princezně!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Several Aiko Several Aiko | 17. dubna 2012 v 13:50 | Reagovat

Píšeš zajímavě, ten odstavec o té rostlině mi připomněl pohádku Na vlásku :)))...

PS: Prosím tě, vážně chceš měnit tento design? Je nádherný...
A kdyby náhodou jo, napiš toho víc, jak by jsi si to představovala, já už moc nápadů nemám na fantasy ^^. Víly...jednorožce...draky...nebo odkazy na obrázky. To je jedno,.. :)
Díky, Ondra

2 Several Aiko Several Aiko | Web | 21. dubna 2012 v 19:46 | Reagovat

Prosím fakt odepiš, je to nutné ://

3 Several Aiko Several Aiko | Web | 22. dubna 2012 v 18:54 | Reagovat

Za nic se neomlouvej! ;) však ej to v pohodě :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama