2-Temnota se šíří

9. února 2012 v 21:13 |  cesta Temnotou ke Světlu
O patnáct let později putovala tou krajinou jedna dívenka. Byla zahalena v dlouhém bílém plášti s kápí, takže ji nebylo vidět do obličeje. Na zádech měla dlouhý luk zbarveny v temně rudé a černé barvě se stříbrnými elfskými znaky. Člověk by si ji mohl lehko splést s elfkou ale opak byl pravdou. Ta dívka se jmenovala Gwyn. Kdysi se tu narodila. Avšak řízením osudu ji vychovávali elfové. Byla předurčena pomoci vykonat velké věci. A tak byla vychovávána samotnou elfskou princeznou. Byla jediným člověkem v jejich království, pokud tedy nepočítáme poutníky. Vždy ji to trochu trápilo i když se k ni chovali vlídně. Když dosáhla svých osmi let začaly s jejím velkým učením. Kromě toho co by se učila normálně mezi lidmi ji ještě učily umět střílet z luku, bojovat s mečem i dýkou a dokonce zdárně absolvovala složitý výcvik ducha. Když ji už neměly čemu učit odešla. Na cestu dostala právě ten tmavý luk, malou dýku, váček s penězi, plášť a zásoby na několik týdnů. Nevěděla kam míří. Než odcházela zašeptala ji princezna jenž ji vychovala ze má najít zdroj zla a zničit ho. Zlo se šíří a jeho moc nebezpečně narůstá. Má za úkol najít velitele armády dobra. Musí naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Ten jí vždy poradí a pomůže. Měla by se dobře dívat. Ten jenž byl vyvolen může sloužit Temnotě. A ona mu musí pomoci vystoupit z ní a najít ztracenou sílu, naději a víru v dobro. Byla už skoro u vesnice, když ucítila kouř. Rychle si pospíšila do vesnice. Byla už téměř u ní když ji někdo srazil k zemi.
,,Psst! Možná tě neslyšely.", zašeptal hrubý hlas u jejího ucha.
,,Kdo oni? A proč jsi mě srazil k zemi?", zasyčela na něj Gwyn.
,,Promiň. Jen jsem nechtěl aby tě zahlídly oni. Ti oni to jsou vlastně Diporové. Jsou to příbuzní trollů ale menší a chytřejší. Jsou to vyslanci zla.", odpověděl muž.
,,Aha. No díky. Myslím že jsem na tebe zbytečně vyjela. Já jsem Gwyn.", promluvila stále šeptem.
,,To nic. Já se jmenuji Markus.", představil se na oplatku.
Najednou za sebou zaslechly těžké kroky a sípání. Gwyn se chtěla otočit a podívat se, kdo to je, když vtom Markus zařval:,,UTÍKEJ!!"
Gwyn se lehce zvedla a rozběhla pryč. Náhle ji přepadla ostrá bolest. Někdo ji střelil do nohy. Vytáhla dýku na svou obranu ale někdo ji uhodil do zezadu do hlavy. Poslední na co si pamatovala byl Markusův zděšený výkřik volající její jméno. Pak ji obestřela sladká tma bezvědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama