1-Jak to všechno začalo

9. února 2012 v 21:11 |  cesta Temnotou ke Světlu
Dávno, dávno se odehrál tento příběh. Stalo se to ještě v dobách, kdy lidé věřily v Bohy a uctívaly je. Jedné ošklivé, bouřlivé noci se mladé ženě, Lenoře, narodila dcera. Dostala jméno Gwyn. Městem Hollywened kde žila se nesly pomluvy. Nebohá žena se připletla k velké oslavě. Padla do oka prý samotnému bohovy oslav Dionýsovi. Strávila s ním noc. Následek této hříšné noci bylo to dítě. Holčička Gwyn. Protože byli lidé pověrčivý věřily tomu a z obav že by se na ně Bohové rozlobily chtěly ubohou Lenoru i s jejím novorozenětem upálit. Podle kněze Caina musela být čarodějnice. Té osudné noci totiž vyschly, kromě jedné nejhlubší, všechny městské studny. A pouze čarodějnice nebo šlechtična mohla okouzlit Boha Dionýse. Naštěstí měla Lenora jedinou kamarádku, Gledu, která tomu nevěřila a včas ji varovala. Rodička musela sebrat veškerou sílu aby dokázala utéci aspoň kousek od města. Byla na pokraji ale zfanatizovaný lid ji stále pronásledoval. Utíkala a padala vyčerpáním, klopýtava přes větve, kořeny a keře v lese. Pronásledovatelé ji byli v patách. Když ji měly skoro nadosah objevil se před ní zázrak. Na oslňujícím sněhově bílým koni s dlouhou zlatou hřívou a ohonem seděl člověk v kápi. Sundal si ji a Lenora spatřila že je to elfka. Její krása byla okouzlující. Dlouhé bílé vlasy ji splývaly snad až na záď koně. Oči měla jasně modré a hluboké. Bledá pokožka jasně kontrastovala v černém kabátu. Elfka natáhla ruce.
,,Dej mi to dítě, Lenoro. Bude o něj dobře postaráno.'', řekla jasným zvonivým hlasem.
,,Kdo jste? Proč chcete mé dítě? A jak to že znáte mé jméno?'', ptala se zděšeně Lenora.
,,Postačí když budete vědět toto: Jsem princezna Äntas z elfského království. Tvé dítě sehraje důležitou roli v cestě za Světlem. A proč znám tvé jméno ti říci nemohu, neboť je to trochu záhada i pro mě.'', odpověděla elfka.
,,Dobře. Zachraň mé dítě. Postarej se, prosím, o Gwyn. Mám už jen ji.'', podávala Lenora Gwyn elfce do náručí.
Elfka ji sevřela v náručí, zamávala na Lenoru, zašeptala nějaká slova a zmizela pryč.
Lenora zadržela dech. Lid byl až u ní ale přeběhl ji bez povšimnutí jakoby byla neviditelná. Lenora si oddechla a odklopýtala do lesa. Nikdo ji od té doby už neviděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama