9-Nebezpečné proroctví

30. prosince 2011 v 11:35 |  Zloděj srdcí
Dares dlouho nesel. Čarodějka na něj musela čekat celou noc. Co se mezitím stalo s Antrilou? Ta spěchala daleko. Musela utíkat aby to stihla. Měla veliký strach o matku. Nevěděla jak to dopadne ale doufala ze to obě zvládnou. Najednou se ocitla před brodem. Doufala ze v něm nežije nějaká obluda která by ji smlsla jako malinu. Bala se ale musela pomoci své matce a ostatním ženám. Zhluboka se nadechla. Jak nejrychleji dovedla překonala brod. Nikde nic. V dali zahlédla vrcholky stromu. Doufala ze je to les kde najde elfy. Musí ji pomoci. Mezitím co utíkala k lesu se Dares dostal do jejich vesnice. Čarodějka už o něm věděla. Pomoci malého kouzla změnila svoji postavu. Teď byla mladší a vyšší. Kazdy muž by po ni hned zatoužil. Vyšla z domu. Ihned si všimla krásného neznámého mladíka. Kazda na něm mohla pohled nechat. Její oko vsak vidělo i jeho černou auru s ještě temnějšími blesky. Přešla k němu s něžným úsměvem na tváři.
,,Dobry den, Pane. Potřebujete něco?'', zeptala se mile.
Dares se zdál zaskočený:,,Ah, ano. Mohla by jste mi říct kde najdu nějaký hostinec. Mam po cestě žízeň.''
,,Ale tady žádný nenajdete. Toto je mala vesnička. Ale pokud budete chtít můžete jít ke mě.'', nabídla sladce čarodějka.
Dares pod vidinou dalšího srdce a s nim i větší moci nebyl proti. Tak snadno se nechal vlákat do pasti. Vstoupil do domu. Tam na něj padla síť. Jako kdyby byla živá se kolem něho začala pevné utahovat. Dares zuřil. Takové přivítání si rozhodne nepředstavoval. Soustředil svou silu a spálil síť. Čarodějka byla zaskočena jeho zuřivosti. Dares ji shodil a chtěl ji sebrat srdce. Tvar se mu zkřivila překvapením.
,,Ty! Ty nemáš srdce!'', rval na ni.
,,Schovala jsem ho před tebou. A ty ho nikdy nezískáš!'', oplatila mu to čarodějka.
,,To mi zaplatíš!'', procedil přes zuby a vyběhl z domu.
Čarodějka byla skoro u konce svých sil. Když pro ni přišel dav lidi řvoucích na ni ze je čarodějnice nebránila se. Teprve až ji vlekli na hranici snažila se utéct. Dav ji ale chytil a schytala par facek a kopanců. Nebránila se neboť věděla ze by stejně moc dlouho nevydržela. Když ji plamen olizoval, sahajíc až ke tváři z posledních sil vykřikla to nejsilněji proroctví té doby. Nikdo a nic proti tomu nemohl udělat. Osud Darese byl zpečeťen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama