2-Zrada

10. dubna 2011 v 13:24 |  Zloděj srdcí
Ve městě Thoren strávil asi měsíc. Briana ho uzdravila a on už nalezl ztracenou sílu. Do Briany se zamiloval až po uši. A zdálo se, že ani jí není lhostejný. Chodily spolu na dlouhé procházky. Ona ho představovala ostatním lidem z města. Začal přemýšlet, že tu zůstane už napořád. Našel si práci, pomáhal místnímu kováři. S jeho synem, Davidem se dokonce velmi spřátelil.
Jednoho dne ráno se mu svěřil:,,Chtěl bych dnes večer požádat Brianu o ruku. Co myslíš, řekne mi své ano?"
David se zarazil:,,No, kámoši to bych raději nedělal."
,,Ale proč?", divil se Dares.
,,Říká se, že když sem přišla, nějaký chudák chlap se do ní zamiloval. Když ji pak přišel požádat o ruku, zabila ho a v jeho krvi se prý tři dny koupala, aby získala dlouhodobou krásu. Nevím jestli je to pravda ale co si pamatuji tak za posledních deset let ani nezestárla. Je pořád stejně krásná."
,,Přesto to udělám. Nějaké babské povídačky na tom nic nezmění."
,,Jak chceš. Ale nezapomeň. Já tě varoval."
,,Jo. Jasně.", zabručel Dares.
Zbytek dne byl byl celý roztržitý a nedočkavý večera.
,,Co se to s tebou chlapče děje? Jindy jsi tak pořádný a zodpovědný a dneska jako bys to nebyl ani Ty.",divil se kovář.
,,To bude tím počasím, mistře kováři. Po dlouhých deštích je konečně tak krásně.",usmál se na něj mladík. Kovář jen potřásl hlavou a dál se tím nezabýval. Dokonce ho pustil o trochu dříve domů. Davida od ráno neviděl a tak zamířil ke květinářce. Tam koupil kytici bílých lilií protože věděl, že je má Briana moc ráda.
Zamířil na druhou stranu města. Domů. Za Brianou. V duchu si přemítal, jak by mohl dopadnout dnešní večer. Řekne jí, že s ní potřebuje mluvit, poklekne před ní a požádá ji o ruku. Ona řekne ano a učiní ho tím nejšťastnějším člověkem na zemi. Pokud řekne, že ne nebude jí to vyčítat, to ne. Možná jen bude trochu smutný, ale bude rád, že je k němu upřímná. Ani nevěděl jak, a už stál před domem. Mírně se zarazil. Z domu se ozývalo sténání. Zděsil se. Co když ji někdo napadl? Co když je nemocná? Vrazil do dveří. Nikde nikdo. Třeba je v ložnici, pomyslel si. Položil kytici na stůl a otevřel dveře. To co uviděl mu doslova vyrazilo dech. Briana, žena kterou nadevše miloval se válela v posteli s Davidem! S jeho nejlepším a zároveň jediným kamarádem!
,,Už vím, proč jsi nechtěl abych jí žádal o ruku.", zašeptal zlomeně. Oba milenci si ho konečně všimli. Brianna zrudla a Davidovy zběleli tváře strachem. Dares si toho nevšímal.
,,Proč? Proč zrovna ty, Brianno? Miloval jsem tě nadevšechno. A ty ses mi takhle odvděčila. A proč ty, Davide? Co jsem ti kdy udělal, že jsi mi musel ukrást Briannu?", řekl potichu a když viděl, že chcou něco namítnout zarazil je, ,,Ne. Nebudu vám tu dělat scény. Klidně si tu buďte. Já odcházím. Nevydržel bych žít vedle těch, co mě zradily"
Znova se na ně podíval. Brianně se zdálo, že se mu dokonce v očích zaleskly slzy. Dares se ale otočil a odešel. Nevěděl kam jde. Chtěl být pryč. Pryč od té, kterou miloval a která ho podvedla s jeho kamarádem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama