9-Vzpomínky

7. prosince 2010 v 22:32 |  Diamantové srdce
Noc končí. Úplněk utíká před Sluncem. Dřív taky hodně utíkala ale teď už ne. Antrila jí pověděla příběh. Její a toho mládence.Když začala plavat neznámo kam zeptala se jí:,,Jak je možné, že ho znáš?"
,,Asi je čas abych ti pověděla jeden příběh a tvůj osud. Poslouchej prosím pozorně. Kdysis dávno žil jeden mladík. Jmenoval se Dares. Každá žena se za ním otáčela. Ale on je jen využíval. Každou noc jednu navštívil a když s ní strávil noc, ukradl jí srdce. Doslova. Tak jako tobě. Ale jednou si vybral špatnou ženu. Ta žena byla čarodějka. Aby jí nemohl ukrást její srdce proměnila ho na diamantové. Pak ze své jediné dcery-ze mě-utvořila strážkyni srdce. Příšeru žíjící v jezeře. Ale Daresovi se podařilo poštvat proti mě a mé matce celou vesnici. Matka byla upálena ale než zemřela, protkala svou silou jedno proroctví. Jednou příjde dívka před smrtí pro Diamantové srdce. Její sestra je jeho paní. Pomož jí a budeš volná neboť sílu zničit Darese má jen ona. Když tvá sestra došla za mnou a chtěla to Srdce, a pak jsi došla ty a měla jsi ho, věděla jsem že se proroctví naplní. Tvá sestra byla věštkyně. Věděla, že když dá tomu srdci svou moc, zemře protože její moc je současně její život. Jen díky tomu vím kde se Dares ukrývá. Zeptej se Srdce. Řekne ti to taky."
,,Ale jak ho můžu zničit? Vždyť jsem jen obyčejná holka.''
,,Ne, Nessie. Nejsi obyčejná. Jsi Vyvolená. Nevím jak zničit Darese. to budeš vědět Ty až nadejde čas."
Ateď jsou skoro tady. V údolí zlomených srdcí. Jaký příhodný název. Zde se ten darebák, ten Dares ukrývá. Musí ho najít a zničit. Dost bylo krádeží.
,,Jsme tady Nessie. Může tvůj přítel už chodit?", ozvala se Antrila
,,Myslím, že to zvládnu.", zašeptal nepříliš přesvědčivě Dan.
Já si zase myslím, že byste měly všichni zůstat tady. Půjdu tam sama.", pravila Ness.
,,To nemůžeš!", ozvaly se všichni zaráz.
,,To nejde!'', zatrhla jí to Antrila.
,,Samotnou tě tam nepustím!'', řekl Dan.
,,Jít tam samotná je bláznoství!'', nesouhlasil Ihmaer.
Nessie jejich strach o ni dojmul. Nemyslela si, že by někomu na ni až tak zaléželo kromě Dana.
,,Děkuji vám ale přesto. Cítím, že tam musím sama."
,,Opravdu to tak cítíš Nessie?", podezřívala ji stále Antrila.
,,Ano. Prosím zůstaťe tady.", pravila Nessie a s těmi slovy seskočila na zem. Zamířila k malému lesíku. Věděla kde je. Čekal tam na ni.
,,Tak jsi tady. A sama. Jaké to štěstí.", pravil, když ji viděl přicházet.
,,Jsem tady. A teď tě zničím.", odpověděla Nessie.
,,Opravdu? A co bys řekla třeba na malou ukázku mé síly?",zeptal se a vrhla proti ní krvavě rudou pulzující kouli. Nessie se sehla a koule za ní narazila do stromy který explodoval. Dares na nic nečekal a vrhl proti ní paprsek. Nevěděla co dělá ale natáhla ruce vpřed a z dnaní jí vyšlehl modrozlatý paprsek. Paprsky do sebe narazily. Chvíli se přetahovaly ale Dares byl silnější. Jeho červenočerný paprsek pozřel ten její a odstřelil jí pět metrů daleko. Pomalu se k ní blížil s dýkou v ruce. Chytl jí za vlasy a zvrátil ji hlavu dozadu.
,,Teď tě zabiju Vyvolená!'', Poslední slovo skoro vyplivl. Nessie skoro cítila smrt číhající okolo. Jenomže ona nechtěla zemřít. Rukou ho bouchla do rozkroku. Pustil ji a poodešel od ní. A to čekala. Zvedla ruce nad hlavu a začala šeptat slova která se jí bezděky rvala z úst.
,,Mocí mě propůjčenou, volám vás duchové žen okradených o srdce. Pomožte mi zničit toto zlo jednou provždy. Naplňte svou pomstu.'', Nessie začala hořet. Kolem jejího těla se ovíjel modrozlatý plamen. Nessie měla oči zavřené ale teď je otevřela. Její oči taky pozřely plameny.
,,Mocná sílo dobra srdce, žádám tě propůjč mi sílu dostatečně velkou. Dej ať můžu zničit zlo a osvobodit Antrilu.''
S posledními slovy se oheň ještě rozhořel. Potom jakoby ho jenom odfoukl vánek přenesl se na Darese který za šíleného jekotu shořel. Nessie ještě mírně hořící vydala za Antrilou. Když stála tak, že ji měla na dohled poslala zbytek ohně k ní. Ten jí celou strávil. Oheň se ztratil a na jeho místě stála krásná dívka.Ihmaer na ni vykulil oči.
,,Antrilo?! Jsi to ty?''
,,Ano, Ihmaeri. Konečně jsem to já.''
,,Konečně, má drahá."
Oba si padly do náruče.
,,Miluji Tě, Antrilo."
,,Miluji tě, Ihmaeri."
Tímto příběh končí. Zloděj srdcí byl zničen. Dlouho ztracená láska se znovu našla. Všechno dobře dopadlo. A tak to má být.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama