8-Zlo

22. května 2010 v 16:15 |  Jiná verze
Když odklopil svůj plášť, dobře si ho prohlédly. Darin měla pocit, že se jí zastaví srdce. Ten muž byl vysoký, štíhlý. Dlouhé, bílé vlesy mu vlály ve větříku, který jako by patřil jen jemu. Žádný vítr totiž necítily. Darin s Cedem ho odněkud znaly, ale nevěděli odkud. Až najednou.....
Oba se drželi za ruce. Usmívaly se na sebe a běžěly sadem. Kolem voněly květy jabloní, ve větvích jim nad hlavami zpívaly ptáci. Slunce zastínil nějaký mrak. Jako mávnutím kouzelného proutku nebe potěmnělo. Ocitly se uprostřed bouře. Před nejbližší jabloní se objevil člověk. Vysoký, štíhlý,dlouhé, bílé vlasy.Ukazal prstem na Darin. ,,Ty budeš má!", zasípal. ,,Nikdy! Jedině přes moji mrtvolu.", postavil se před ní Ced. ,,Ne, nedělej to Davide. Ty nevíš, jakou mocí vládne.", zašeptala Darin. ,,Nebudeš jeho, Elizabeth. To prostě nedovolím.", řekl jí až překvapivě něžně. ,,Pak zemřeš!", rozchechtal se hrozivě ten neznámý člověk. Natáhl ruku k Davidovi-Cedovi. Z jeho dlaně vystřelil černooranžový paprsek. ,,Nééééé!", zaslechl ještě David a pak se mu do náruče shroutila Elizabeth-Darin. ,,Miluji Tě.", zašeptala, než naposledy vydechla. ,,Zabil jsi mou lásku!",zařval pln hněvu smutku na muže. ,,Ne. To TY jsi ji zabil. Za to teď budeš pykat.", pravil s úsměvěm muž, znovu natáhl ruku a než stačil paprsek Davida-Ceda zabít, zašeptal, ,,V nebi se setkáme, má lásko."
Vize z minulosti a nenadálý příliv pocitů je zasáhl jako příliv. Teď už věděli kdo to je. Byl to Zeoy. Mocný černý čaroděj. Darin s Cedem se na sebe podívaly. Zarazila je ta síla lásky, jenž pramenila z jejich minulosti. Darin měla najednou pocit, že Ceda miluje. Moc lásky ji zcela pohltila.
,,Ty patříš mě!'', ozval se Ilghar a ukázal na Darin.
,,NE! Já ti nikdy patřit nebudu.'', pravila s odvahou, kterou ani nevěděla, že má, čaroději.
,,Pleteš se. Jsme si souzeni. Tentokrát mezi námi nestojí vaše láska. Cítím to. Proto nyní půjdeš se mnou.''
,,Teď se znovu pleteš. MY jsme si nebyli souzeni. S tebou já nikam nepůjdu. ''
,,Půjdeš po dobrém nebo po zlém.''
,,Dělej co chceš.''
,,Darin, to nemůžeš myslet vážně!'' zašeptal Retn.
,,Myslím to zcela vážně.'', zašeptala.
Najednou se kolem ní omotal černý proud magie, jenž ji přitáhl k čaroději.
,,Tak co? Dokážeš mi vzdorovat princezno??'',zasmál se Zeoy.
Darin neodpověděla. Jen zavřela oči a zavrtěla hlavou. Ced vytahoval dýku aby jí pomoh když v tom se mu v hlavě ozvalo:,,Zadrž! Prosím, nechej to na mě.''
Věděl čí to byl hlas. Zasunul dýku a čekal. V tom se kolem Darin začaly ovíjet Zlatočervené plameny. Celá hořela. Její plameny strávily černý proud magie. Zoey zařval. Darin byla volná od jeho černého paprsku. Vztáhla ruce k nebi, otevřela oči. Natáhla své ohnivé ruce k čaroději. Z rukou jí začala tryskat proudy ohnivé energie. Zoey se pod tím žárem a silou začal svíjet. Z posledních sil udeřil svou energií do té Darininé. Její plameny pohasly avšak za chvíli nabraly na síle a stále se zvětšovaly. Čaroděj otočil rukou kolem své hlavy a stačil tak zmizet dřív než ho zasáhly její plameny. Darin se zhroutila k zemi.
,,Darin!!'', zděsil se Ced a běžel k ní.
,,Princezna nalezla svou sílu. Vydala ze sebe všechno. Teď musí jen odpočívat. A vy poj'dte laskavě s námi králi.'', pravily lidé, kteří se tu zničehonic objevily.
,,Ale...'', začal Retn.
,,Všechno se dozvíte později. Pojďte.'', skočil mu do řeči jeden z nich.
Ced s Retnem se podívaly ne sebe, pak na Darin, Ced vzal Darin do náručí a šly mlčky za neznámíma lidma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama