4-Jezero Kasan

12. května 2010 v 15:15 |  Jiná verze
Běžely celý den, kromě pár chvil, kdy si udělaly malé zastávky. Navečer zastavily zase na malé mýtině.
,,Retne, neběžíme dokolečka?", pochybovala Darin.
,,Kdepak. Pokud vyrazíme celkem brzy, měly bysme být u jezera do poledne.", ujistil ji Retn.
,,Tak to už neřešte. Hlavní je, že jsme se neztratily.", vložil se do toho Ced.
,,Máš pravdu. Nevím jak vy dva, ale já jsem pořádně unavený.", zívl Damin a ulehl.
Darin s Cedem moc unavení nebyly. Nakonec ulehly taky. Okolo půlnoci, když už všichni hluboce spaly, proběhlo kolem divné zvíře. Hadí hlava, tělo liščí. Běhalo kolem nich v kruhu, s každou otočkou se blížil. Jakmile těsně obíhal jejich těla, kousnul Ceda a Retna do nohy. Pak utekl. Začalo svítat.
,,Probuďte se! Hej!", snažila se je marně vzbudit Darin. Pak si vzpoměla na svůj hlas. Uměla celkem hezky zpívat. Když chtěla tak uměla svůj zpěv vytáhnout do neuvěřitelných výšek. Začala zpívat co nejvýše dovedla. Nic. Ale přeci jen něco. Spáči se začaly probouzet. Aspoň to tak vypadalo. Ced zamumlal něco jako, ,,Anym." a Retn zase, ,,Ten jed."
,,Anym vás kousnul? Kam? No tak, mluvte se mnou!", naléhala Darin. Věděla, že jed Anyma je smrtelný. Také věděla že jako protijed fungují pouze konvalinky rozemleté ve vodě jezera Kasan. Jenže jezero je pěšky asi tak den cesty. Tolik času nemá.
,,Korunko moje milá, pomoz mi.", zašeptala s nadějí dívka. Korunka nereagovala. Děvče si povzdechlo a vyšlo. Cestou plakala. Věděla, že právě ztratila dva nejlepší kamarády. Tu zaslechla zařehtání. Někde je tu kůň. Instinktivně se otočila za zvukem. Za ní stál Pegas. Jeho krásná hebvábná křídla slabě zářila. Darin nevěděla co má dělat. O pegasovi slyšela jen z pohádek. Pegas do ní šťouchnul. Už věděla co má dělat. Korunka jí opravdu pomohla. Seslala jí pegase, aby zachránila své přátele.
,,Dokážeš tam doletět tak rychle, aby mí kamarádi nezahynuly?", zeptala se pegase. On na to jen odfrknul, jakoby chtěl souhlasit. Poklekl a Darin nasedla.Pegas pronikavě zařehtal, koryny stromů se rozestoupila a oni mohly vzlétnout. Dívce se to zdála jako chvíle kdy opustily místo, kde vzlétly a už klesaly u nádherně se třpytícího jezera. Jezero Kasan.
,,To je krása. A rostou tu Pyny. Alespoň mám něco, do čeho mohu nabrat vodu.", žašeptala radostně dívka. Jakmile se snesly, seskočila pegasovi ze hřbetu a běžela pro Pyny a vodu. Když trhlala list Pynu, vystřelil proti ní Anym a tak tak minul její ruku. Kde se vzala, tu se vzala mořská panna a hodila po něm kamenem. Zásah byl přesný. Anym padl k zemi omráčen. Darin si oddechla, nabrala vodu a vracela se opatrně k pegasovi. Cesta zpět probíhala normálně, žádné nebezpečí jim už nehrozilo.
,,Kde jsou vlastně konvalinky?", zděsila se znovu Darin. Pegas popošel na kraj mýtinky a dýchl na trávu. Okamžitě z ní začaly růst zázračné rostliny. Děvče je s radostí natrhalo, kamenami je rozdrtilo a drť nasypalo svým kamarádům do ran od Anyma. Najednou pegas nešťastně zařehtal a vzepjal se na zadních. Už ale nezabránil tomu, aby Darin Anym kousl také. Poslední na co si pamatovala bylo, že Anyma pegas zabil kopyty a pak zmizel, jelikož se začaly přátelé probouzet.
,,Darin! Vstávej! Slyšíš mě?", volali ji nějaké hlasy. Pomalu otevírala oči. Nad ní se nakláněl Ced s Pynem v ruce a Retn s ustaraným výrazem.
,,Co... co se stalo?", nechápala Darin.
,,No, já ani moc nevím. Pořád jsem spal, pak mě probudila nějaká bolest, a já viděl jak se klátíš tadys tím listem na zem.", vysvětloval Ced.
,,Já byl rychlejší, protože jsem poznal že je to Pyn a také na co se používá. A nakonec, naše pokousané nohy a Anym mrtvý u tvých nohou mluvily za vše.", dovysvětloval Retn.
,,Aha. No, teď jsme všichni v pořádku, já byla u jezera Kasan a tak to můžeme vzít rovnou do hor Sanak, ne?", rozhodla Darin.
,,Jasan. A pro všechny případy mám zbytek vody s konvalinkama v lahvička v batohu.", ujistil ji Ced s přikyvujícím Retnem. Nezbývalo jim nic jiného, než se znovu vydat na cestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama