4-Pátrání začíná

12. dubna 2010 v 18:44 |  Únos princezny
Král odešel.
Chůva si posteskla, ,,Chudák král. Jeho jediná dcera byla unesena zrovna 10 let po tom, co zmizela její matka, královna Šárka. Nejspíš už je mrtvá.''
,,Dobrou Františko.''
,,Dobrou noc Jiří.''
Ve snu se Jiřímu zjevila královna Šárka a pravila, ,,Vím kde najdeš moji dcerušku. Vím také na co se mě chceš zeptat a nemohu ti odpověděz. Jsem a nejsem mrtvá. Brzo se však se svou Míšou setkám.
Míša je v Temných horách. Jestli se chceš za ní dostat, musíš mi darovat svůj hlas. Tvůj hlas se ti vrátí až najdeš mou dceru. Zvládne to, Jiří?''
Jiří jen zakýval hlavou na souhlas. Královna pak zmizela.
Druhý den šel Jiří rovnou do stájí. Tam si osedlal svého bělouška. Pak se vracel pro svou brašnu. Cestou potkal stájníka, krerý se ho hned zeptal, ,,Co tu pohledáváš?'' Jiří ukázal na brašnu a poté na svého koně. Stájník se zarazil, ,,Ty jsi němý?'' Jiří přitakal a začal dávat svou brašnu na koně.
,,Počkej, pomohu ti.'', nabídl se stájník, ,,Něco mi říká, že nemůžeš mluvit z nějákého důvodu, který má něco společného se zmizením princezny a že ti můžu důvěřovat.'' Jiří se na něj překvapeně podíval a nasedl na koně. Vyjel ze stájí a jel tryskem, směrem k Temným horám.
Jel dlouho. Celý dva dny zastavoval jen ke krátkému odpočinku a spánku. Pomalu míjel poslední vesnici před horama, když vtom kůň prudce zastavil, až Jiří málem skončil na zemi. Seskočil z koně a podíval se, co koně tak vyděsilo. Pár kroků od nich ležela krásná dívka. Jiří se do ní na první pohled zamiloval. Popošel blíž a vidí, že dívka je divně zkroucená a že její krásné rudé vlasy jsou slepené krví. Doufal, že žije. Vzal dívku do náručí a vydal se sní k nejbližšímu stavení. Jeho kůň šel poslušně za nimi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama